Mentoplasti Nedir?

Op.Dr.Aytekin UZERDoğuştan veya sonradan meydana gelen çene bozukluklarının düzeltilmesi amacıyla yapılan estetik operasyonları, "Mentoplasti" olarak isimlendiriyoruz. 
.
Çene, yüz hatlarının belirginleşmesinde en az burun kadar önemli bir yere sahip olduğu için estetik görünümü iyileştirmek amacıyla mentoplasti ameliyatlarına başvurulur. 
.
Hastanın şikayetleri ve istekleri doğrultusunda çene yapısı detaylı olarak analiz edilir. Amacımız; 3 bölgeye ayırdığımız yüz yapısında doğru oranları yakalayarak, yüzün tamamına estetik bir görünüm kazandırmaktır. 
.
Çene estetiği ağız içinden yapılan bir işlemdir. Bu yüzden çenenin görünen dış kısmında iz kalması mümkün değildir. 
.
Siz de yüzünüzde uyumu yakalamak ve çenenizin yüzünüze uygun şekillenmesini istiyorsanız, 0543 696 60 05 hattan bizlere ulaşabilir ve mentoplasti hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 
---
We call the aesthetic operations performed to correct congenital or subsequent jaw disorders as "Mentoplasty". 
.
Since the chin has an important place in the clarification of the facial contours, mentoplasty surgeries applied in order to improve the aesthetic appearance. 
.
Jaw structure is analyzed in detail in accordance with the patient's complaints and requests. Our aim is to give the entire face an aesthetic appearance by catching the correct proportions in the facial structure that we have divided into 3 regions. 
.
Jaw aesthetics is an oral procedure. Therefore, it is not possible to leave marks on the visible out part of the chin. 
.
If you want to achieve harmony on your face and shape your chin according to your face, you can reach us on 0543 696 60 05 and get detailed information about mentoplasty.