Burun Estetiği Sonrası Burun Ucu Düşer Mi?

Op.Dr.Aytekin UZER


“Burun estetiği sonrası, burun ucu düşer mi?” Burun ameliyatına dair kaygıların başında gelir.
.
Burun estetiği ameliyatlarında, son yıllarda dünyada ve ülkemizdeki teknolojik gelişmeler öncesinde bu tarz problemlerle karşılaşılırdı, günümüzde ise hemen hemen hiç karşılaşılmamaktadır.
.
Çoğu kişinin kafasını karıştıran nokta genelde şu oluyor; Rinoplasti sonrası erken dönemde ödemler nedeniyle oluşan burun ucundaki kalkıklık, bir süre sonra ödemlerin azalmasıyla birlikte planlanan yerine iner. Dolayısıyla burun ucu düşmesi olarak algılanan şey aslında ameliyat sonrasının doğal gidişatıdır.
.
Ama unutulmamalıdır ki burun estetiğinde en önemli şey; doğru hekim seçimidir. Doğru hekim seçimi sonucunda ameliyat sonrasında sorun yaşama riskiniz minimuma iner.
.
Siz de burun ameliyatlarında en sağlıklı sonuçları almak için profilimizde bulunan bağlantıya tıklayarak bizimle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.
---
"After nose aesthetics, does the tip of the nose falls?" It is one of the worries about nose surgery.
.
In nasal aesthetic surgeries, such problems were encountered before the technological developments in the world and in our country in recent years, and today it is almost never encountered.
.
The point that confuses most people is generally the following; The rupture in the tip of the nose, which occurs due to edema in the early period after rhinoplasty, decreases to its planned location with a decrease in edema after a while. So what is perceived as a nose tip drop is actually the natural course of the postoperative period.
.
But it should not be forgotten that the most important thing in nose aesthetics; is the right physician choice. As a result of choosing the right physician, your risk of having problems after surgery is minimized.