Otoplasti Nedir?

Op.Dr.Aytekin UZERSizlere bugün “otoplasti” olarak isimlendirilen, “kepçe kulak ameliyatı” konusundan ve bu kozmetik problemin detaylarından bahsetmek istiyorum. 
.
Hepinizin bildiği gibi, “kulak”, dış görünümde ahengi sağlayan tamamlayıcı unsurlardan birisidir. Toplumda en sık rastlanan şekil bozukluklarının başında gelen kepçe kulak ise, kişilerin psikolojisini ve toplum içerisindeki iletişimlerini etkileyen ciddi bir problem olarak ön plana çıkmaktadır. 
.
Eğer kulaklarınız; dışa doğru kepçe şeklindeyse, geçirmiş olduğunuz bir yaralanma sonucu olumsuz etkilendiyse ya da kulak şeklinizden dolayı saçlarınızı toplamak istediğiniz halde toplayamıyorsanız, kulak estetiği ameliyatıyla bu durumdan kurtulabilirsiniz. 
.
Kepçe kulak ameliyatı, ciddi riskler taşımayan basit bir cerrahi operasyondur. Doktor, hasta kontrolünü ve gereken incelemeyi yaptıktan sonra en uygun ameliyat yöntemini seçer. 
.
Ameliyat sonrasındaki 3 gün kulağa pamuklardan oluşan yumuşak bir yatak şeklinde pansuman yapılır. Sonraki süreçte sadece gece uyurken başa sarılacak elastik bir bandaj tavsiye edilir. 3-4 gün sonra yıkanılabilir ve 1 hafta sonunda ise hasta normal hayat akışına döner. 
.
Siz de otoplasti hakkında detaylı bilgi ve randevu almak istiyorsanız“0543 696 60 05” numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz. 
.

I would like to talk to you today about the topic of "scoop ear surgery" called "otoplasty" and the details of this cosmetic problem. 

.
As you all know, "ear" is one of the complementary elements that provide harmony in appearance. The prominent ear, which is one of the most common deformities in the society, comes to the fore as a serious problem affecting the psychology and communication of people in the society. 
.
If your ears; If it is scoop outwards, if you have been affected by an injury or if you cannot collect your hair because of your ear shape, you may be a suitable candidate for ear aesthetic surgery. 
.
Prominent ear surgery is a simple surgical operation that does not carry serious risks. The doctor selects the most appropriate method of surgery after performing the patient control and the necessary examination. 
.
The dressing is made in the form of a soft bed of cotton in the ear for 3 days after the operation. In the subsequent process, an elastic bandage is recommended, which will be wrapped only at night while sleeping. It can be washed after 3-4 days and after 1 week the patient returns to normal life. 
.
If you want to get detailed information and appointments about otoplasty, you can contact us on the line “0543 696 60 05”